Ha megkérdezném, hogy hányszor élesítetted meg a fűnyíró kést egy szezonban, mit válaszolnál? (Bízom benne, hogy a válasz nem az lenne, hogy csak egyszer.)
Amikor egy vakondtúrásos földkupac megjelenik a kertünkben, akkor azonnal kell reagálni a kis betolakodó munkájára.
Láthatatlanul munkálkodik a gyep alatt növényünk gyökerei körül, kicsi és nagyon kártékony? Vajon mire gondolok? Nem a vakondra, hanem a cserebogár csontfehér lárvájára, a pajorra.
Az egyik legfontosabb tavaszi feladat a gyepszellőztetés. Ilyenkor az a célunk, hogy rábírjuk a füvet arra, hogy megújuljon azáltal, hogy a gyökérzetét „megtépkedjük”. Ettől a vízáteresztő képesége is javul a gyepnek, és az egyenetlen fejlődés is mérséklődik.
Minden kertbarát izgatottan leskelődik ki a nagy februári fagyok és a hóolvasás után, hogy vajon az ő kertje hogy viselte a tél viszontagságait? Mikor lehet már kimenni tenni-venni?
Erre azonban fel kell készülni, tudnod kell pontosan mi vár majd Rád, mi történt a tél során a gyönyörű kerteddel.
Pamucsi Tamás Viktor írása:
Azt „hogy kell jól csinálni ?” kérdésre sosem egyszerű a válasz. Így van ez a kertfüvesítésben is.
Képzeld el, hogy a kertedben idén csodaszép a gyep, a fűnyírás után mindenütt érzed a friss fű illatát, örömmel heveredsz le a szép zöldbe… aztán megpillantod.
A tuják, fenyők és más örökzöldek üde színfoltjai egész évben a kertnek. Kivéve, ha valami történik velük és elkezdenek fakulni, sárgulni, lekopaszodni.
Ha foltosodik, sárgul a gyeped, szórd ki a Fertőzésmegállító csomagot, hogy újra teljes pompájában smaragdzöld legyen a kerted.
Az első meleg napsugarak már kicsalogatták a kertbarátokat a zöldbe, és sokan már túl vannak a gyepszellőztetésen, az első tápanyagozáson.
Az egyik leggyakoribb probléma, amivel hozzám fordulnak a kerttulajdonosok, hogy sárga foltok keletkeztek a pázsiton, mi lehet az oka?
A talajjavítás összetett problémakör is lehet. Az elmúlt hetekben olyan látványos, kertet érintő problémákat jártunk körbe, mint
A leggyakoribb kérdések, amelyet a konzultáción is meg szoktam kapni az öntözéssel kapcsolatban, hogy
A nyár a gyönyörű pázsit legnagyobb ellensége. A kánikula, a csapadék hiánya és a kártevők fokozott aktivitása mind-mind komoly stressznek teszik ki a gyepet.
Ezen az oldalon összeszedtem azt a 9 kérdést, amit egy kezdő vagy hobbi kerttulajdonos a leggyakrabban feltesz nekem, amikor komolyan elkezd foglalkozni a kerttel.
Ősszel a gyep téli felkészítéséhez 3 fontos feladatot kell elvégezned:
Őszinte döbbenettel az arcán kérdezte tőlem a fenti kérdést az egyik újdonsült kerttulajdonos, akinek tavaly füvesítettünk a frissen elkészült háza körül.
Visszatérő probléma a kertekben, hogy nyáron felüti a fejét a „muharfertőzés”. Maga a növény egy szálas takarmányféle, ami kiszabadult a termesztésből és minden kertészkedőt fertőzésével kísért.
Az őszi kertgondozás során van néhány olyan visszatérő kérdés, amire mindenképpen szeretnék most válaszolni. Ahogy arról már korábban is írtam, az őszi munkálatok azért rendkívül fontosak, mert ezen múlik, hogy tavasszal milyen állapotban lesz a gyep, amire előbújik a hó alól.
Szépen zöldellő, bőségesen termőkert az ismérve annak, ha a kertész gondosan ápolja növényeit.
Ha foltosodik, sárgul a gyeped, szórd ki a Fertőzésmegállító csomagot, hogy újra teljes pompájában smaragdzöld legyen a kerted.