A múlt héten olvastam egy cikket arról, hogy betiltanák a bio kiskertekben is alkalmazható réz hatóanyagú permetszereket.
Az idei év (2019) minden bizonnyal egy nagy fordulópont lesz a kertápolás terén. Évek óta kísérletezünk egy (régi)-új technológiával, ami most végre valódi, környezetbarát megoldást fog nyújtani a kerteket sújtó 5 nagy problémára.
Az utóbbi időben többször is szó volt már a kerfüvesítésről és a pázsitok ápolásáról, azonban ezekben a bejegyzésekben nem beszéltem a szépen ápolt gyepek, kertek egészségügyi hatásairól, előnyeiről.
Nemrégiben jelentkezett nálunk egy hölgy, aki az ősgyep szerelmeseként kért tőlünk tanácsot. Van nekik egy szántóföldszerű tanyaudvaruk, de ők nem foglalkoznak gazdasággal.
Az örökzöldek és tuják ápolásához való műtrágya nélküli organikus tápanyagozás a talajélet védelmében történik manapság. Ugye TE IS TUDOD, hogy az állandó műtrágya használat nagymértékben rombolja a talajéletet. Ezt hogyan tudod kiküszöbölni?
Évek óta használom, és jó szívvel ajánlom a HortoBio vakondűző tápanyagot, amit több vád is ér a sok hálás ajánlás mellett.2019. tavasz végétől már nem szállít a forgalmazó alapanyaghiány miatt Magyarországra.
Talajkondicionálással – Ne valami ellen, hanem valamiért dolgozzunk!
Persze nincs azzal gond, ha szép napos egy kert, viszont ha nincs egyetlen fa sem a közelben, a nyári forróság kihasználatlanul hagyja kertet.
A tavaszi nagy kertápolás ideje szinte itt kopogtat már a kertkapun.
Talán már te is megtapasztaltad, hogy újra és újra megjelennek a figyelmeztető kis (vagy akár nagyobb) sárga foltocskák a télvégi gyepben.
A gyepöntözés egy olyan téma, amiről könyvet lehetne írni.
Egy gyepsárgulás tanulságai, avagy adjunk elég időt a természetnek, hogy tegye a dolgát!
Egy tanulságos történetet szeretnék megosztani veleted, egy igen népszerű témában, ami nem más, mint a tuják gondozása.
Hogyan spórolhatsz a talajkondicionálással időt és pénzt?
Akár konyhakertet, akár gyepet tart fenn az ember, ha nem megfelelően gondozza előbb utóbb azon kapja magát, hogy a növények egyre satnyábbak, szinte csak vegetálnak.
Hívatlan, kártékony vendégek mindannyiunk kertjében vannak. Csak az a nem mindegy, hogy mennyien.
Hangyasorban jön a kertbe a gond?
Hatalmas esőzések voltak országszerte, aminek kerttulajdonosként nem annyira örülünk. Ennek első jelei a kalapos gombák (napokon belül pedig robbannak majd a sárga foltok) azokban a kertekben, ahol a talaj levegő-, és vízháztartása nem a legjobb.
Mint ahogyan láthatod, szinte egyik napról a másikra nyár lett (2019.júni 10.)
30-32 fokos hőség köszöntött ránk. Ahogyan téged, úgy a kerted is megviseli ez a hirtelen időjárás változás. Pláne, ha nincs is túl jó kondícióban.
Már semmi nem úgy működik, mint régen, sokszor halljuk beszélgetések közben.