A díszfüvek igen elterjedt eszközök a kertépítésben, hiszen megfelelően ápolva őket gyönyörűek tudnak lenni, jól mutatnak a kertekben.
Megérkezett az igazi ősz, s a növények lassan, de biztosan elkezdték hullatni leveleiket, a fák pedig fokozatosan megszabadulnak csodás lombjuktól. Ezt a természetes folyamatot érdemes kihasználnunk és házilag komposztot készítenünk az így keletkező zöld hulladékból, ami nagyszerűen képes az esetlegesen kimerült termőtalajt újra feltölteni a szükséges tápanyagokkal.
Muszáj kiírni magamból, hogy mások tanulhassanak belőle.
Amióta az ember szereti a szépet maga körül látni, azóta mindenhová dísztárgyakat rakosgat maga körül. Ez a kertben sincs másként.
Még tavaly egy kedves hölgy kétségbeesve kért tőlem telefonon igazolást saját igazáról arra vonatkozóan, hogy a fűmagot nem elég csak elvetni egy gereblyével és meglocsolni a területet. Ugyanis a neki az a véleménye, hogy ha ez így működne, akkor mindenhol gyönyörű gyep díszítené az országot.
Házak magazin tavaszi témái közé tartozik a kert is, ahol szakember tanácsaként a kerti szezon indulásával a gyeppel kapcsolatos teendőkről beszélgetek Mészáros Istvánnal.
Hogy a pázsit zöldebb legyen - Riport
Hangyányi élet a fűmagvetésben
A hangya igen parányi élőlény, azonban meglehetősen nagy bosszúságra tud okot adni, amikor szorgos munkája helyszínéül a kertünket választja, vagy éppen beköltözik a frissen füvesített gyep kellős közepébe.
Ha gyönyörű fűtakarót szeretnénk, két megoldás közül választhatunk:
Ez a történet most 2015 őszén történt, amikor egyik kertünk egész nyáron készülgetett, hogy majd az első szeptemberi lehűléssel már csak a fűmagvetés munkája maradjon hátra.
Köszönöm Imrének, hogy megosztotta velem a gondolatait és bevallom némi jóleső érzés is van abban, hogy engedélyével ezt a levelet felrakhatom a blogra. Sosem késő elkezdeni a füvesítés tudományának elsajátítását. Nincs annál foghatóbb, mint amikor büszkén áll a saját kertjében az ember…
Ebben az iszonyatos sebességgel növekedő és fejlődő világunkban kinek jut eszébe, hogy egy gyeptrágya minőségéről elgondolkodjon, amikor sokszor szinte megszokásból, gépiesen nyúlunk a boltban bevásárlás során a legtöbb szükségleti cikkhez vagy termékhez.
►Vakondriasztó hatást hosszú távon vagy azonnali eredményt szeretnénk elérni? A bio vakondűző sajnos nem egy csodafegyver, de akik nekibátorodtak a használatának azok mind olyan eredményekről számoltak be, ami ricinus hatásosságát igazolták. Csarankó Csaba facebookon ezt írta a Horto bio-ról:
Ha megkérdezném, hogy hányszor élesítetted meg a fűnyíró kést egy szezonban, mit válaszolnál? (Bízom benne, hogy a válasz nem az lenne, hogy csak egyszer.)
Amikor egy vakondtúrásos földkupac megjelenik a kertünkben, akkor azonnal kell reagálni a kis betolakodó munkájára.
Láthatatlanul munkálkodik a gyep alatt növényünk gyökerei körül, kicsi és nagyon kártékony? Vajon mire gondolok? Nem a vakondra, hanem a cserebogár csontfehér lárvájára, a pajorra.
Az egyik legfontosabb tavaszi feladat a gyepszellőztetés. Ilyenkor az a célunk, hogy rábírjuk a füvet arra, hogy megújuljon azáltal, hogy a gyökérzetét „megtépkedjük”. Ettől a vízáteresztő képesége is javul a gyepnek, és az egyenetlen fejlődés is mérséklődik.
Minden kertbarát izgatottan leskelődik ki a nagy februári fagyok és a hóolvasás után, hogy vajon az ő kertje hogy viselte a tél viszontagságait? Mikor lehet már kimenni tenni-venni?
Erre azonban fel kell készülni, tudnod kell pontosan mi vár majd Rád, mi történt a tél során a gyönyörű kerteddel.
Pamucsi Tamás Viktor írása:
Azt „hogy kell jól csinálni ?” kérdésre sosem egyszerű a válasz. Így van ez a kertfüvesítésben is.