Akinek van kertje, az minden bizonnyal találkozott már vakonddal.
Az utak és térfelületek karbantartása során a gyomirtásra kell a legtöbb időt szánnunk. Azoknál a térfelületeknél, ahol a gyomok megtelepedhetnek a felület réseiben és illesztéseiben, ott rendszeres karbantartásra lesz szükség.
A kerti tavak szépsége lenyűgöz bennünket, emellett pedig a természet egy különleges darabkáját képviselik. Ha szép nagy kerttel rendelkezünk, egy tavacska könnyedén kiépíthető, bele illeszthető.
Akinek még eddig nem volt kertje, az nem tudhatja, de akinek van már kertje, az számos alkalommal megtapasztalhatta, hogy amikor az extrém időjárással nagy mennyiségű eső, hó is érkezik, a kertben lévő vízzel nem mindig tudunk mit kezdeni.
A kertépítéshez hozzá tartozik a kert csinosítása, dizájnolása. Így, amikor az a kérés érkezik hozzám, hogy egy ügyfelem sziklakertet szeretne, mindig elmesélem neki az előnyeit és hátrányait, megosztom személyes véleményemet a témában, hogy a döntése ne csak a csodás kerti újságok látványa alapján történjen.
Gyep tekintetében nem mindenki számára az a fontos, hogy minden fűszál egy színben, egyforma magasságban és minden évszakban, egyforma habitusban pompázzon. Erre nem is feltétlenül van szükség, hiszen úgy is lehet a gyep gyönyörű, hogy nem mindenütt tökéletesen egyforma. Mindenkinek mást jelent a szép. És ez így van jól!
Így ősszel még rengeteg teendőnk akad a kertünkben, melyek egyik fő feladata, hogy felkészítsük a növényeinket a hamarosan beköszöntő téli hideg időjárásra és annak minden lehetséges viszontagságára. Ugyanis ha elmulasztjuk megtenni a szükséges lépéseket, akkor komoly károkat is szenvedhetnek a féltve őrzött növényeink.
Közeledik a tél, egyre hidegebbek az éjszakák, fogynak a rovarok és a fagyott földből nehézkes már kibányászni a gilisztákat – itt az ideje, hogy kertünket házi készítésű madáretetőkkel dobjuk fel!
A díszfüvek igen elterjedt eszközök a kertépítésben, hiszen megfelelően ápolva őket gyönyörűek tudnak lenni, jól mutatnak a kertekben.
Megérkezett az igazi ősz, s a növények lassan, de biztosan elkezdték hullatni leveleiket, a fák pedig fokozatosan megszabadulnak csodás lombjuktól. Ezt a természetes folyamatot érdemes kihasználnunk és házilag komposztot készítenünk az így keletkező zöld hulladékból, ami nagyszerűen képes az esetlegesen kimerült termőtalajt újra feltölteni a szükséges tápanyagokkal.
Muszáj kiírni magamból, hogy mások tanulhassanak belőle.
Amióta az ember szereti a szépet maga körül látni, azóta mindenhová dísztárgyakat rakosgat maga körül. Ez a kertben sincs másként.
Még tavaly egy kedves hölgy kétségbeesve kért tőlem telefonon igazolást saját igazáról arra vonatkozóan, hogy a fűmagot nem elég csak elvetni egy gereblyével és meglocsolni a területet. Ugyanis a neki az a véleménye, hogy ha ez így működne, akkor mindenhol gyönyörű gyep díszítené az országot.
Házak magazin tavaszi témái közé tartozik a kert is, ahol szakember tanácsaként a kerti szezon indulásával a gyeppel kapcsolatos teendőkről beszélgetek Mészáros Istvánnal.
Hogy a pázsit zöldebb legyen - Riport
Hangyányi élet a fűmagvetésben
A hangya igen parányi élőlény, azonban meglehetősen nagy bosszúságra tud okot adni, amikor szorgos munkája helyszínéül a kertünket választja, vagy éppen beköltözik a frissen füvesített gyep kellős közepébe.
Ha gyönyörű fűtakarót szeretnénk, két megoldás közül választhatunk:
Ez a történet most 2015 őszén történt, amikor egyik kertünk egész nyáron készülgetett, hogy majd az első szeptemberi lehűléssel már csak a fűmagvetés munkája maradjon hátra.
Köszönöm Imrének, hogy megosztotta velem a gondolatait és bevallom némi jóleső érzés is van abban, hogy engedélyével ezt a levelet felrakhatom a blogra. Sosem késő elkezdeni a füvesítés tudományának elsajátítását. Nincs annál foghatóbb, mint amikor büszkén áll a saját kertjében az ember…