Blog

Te milyen huminsavat iszol a mindennapokban?

2025.01.28 17:11
 Te milyen huminsavat iszol a mindennapokban?

Még január elején voltam egy rendezvényen, hiszen illik meghallgatni a másik oldalt is, nem szabad szemellenzővel járni.

Egy magas színvonalú előadás után (műtrágyák polimer burkolatának fizikai és biológiai lebomlási idejének szabályzásáról) az előadóval beszélgetve nagyon meglepő dolgot hallottam. Mégpedig azt, hogy annak ellenére, hogy egy műtrágya cégnek dolgozik, a saját konyhakertjében bizony évek óta bio termeléssel kertészkedik, „mert a család egészsége nem játék és arra akkor kell vigyázni amikor még megvan.”

Ennek bizonyításra a táskájából elő is vett egy készítményt, amit az orvosa javaslatára kezdett el szedni. Ez nem volt más, mint egy HUMINSAVAS étrendkiegészítő.

De ha egy kicsit jobban körül nézel, a Google találatok között tucatnyi fulvosavat és huminsavat tartalmazó készítményt találsz, amelyek számos életterületen kínálnak megoldást különböző problémákra.

(vigyázat, rendkívül ismerősen csengő információk következnek most! )

Milyen hatást ígérnek a huminsavat és fulvosavat tartalmazó étrendkiegészítők?

  • Méregtelenítés: a huminsav képes megkötni a nehézfémeket és más toxikus anyagokat, segítve azok eltávolítását a szervezetből.
  • Ásványi anyagok pótlása: gazdag mikro- és makroelemekben, így hozzájárul az ásványianyag-egyensúly helyreállításához.
  • Immunerősítés: a fulvosavval együtt támogatja az immunrendszer működését, fokozza a védekezőképességet fertőzések ellen.
  • Gyulladáscsökkentő hatás: segíthet krónikus gyulladások, ízületi problémák és autoimmun betegségek kezelésében.
  • Emésztés javítása: elősegíti a bélflóra egészségét, támogatja a hasznos baktériumok szaporodását, enyhíti az emésztési zavarokat.
  • Antioxidáns hatás: csökkenti a szabad gyökök okozta sejtkárosodást, támogatva a sejtregenerációt és az öregedés lassítását.
  • Energiafokozás: javítja a sejtek energia-anyagcseréjét (ATP-termelés), növeli az energiaszintet és a fizikai teljesítőképességet.
  • Sav-bázis egyensúly támogatása: segíti a szervezet pH-egyensúlyának fenntartását, megelőzve az elsavasodást.
  • Sejtregeneráció: támogatja a sejtek megújulását és a szövetek helyreállítását sérülések vagy krónikus stressz esetén.
  • Hormonális egyensúly támogatása: kiegyensúlyozza a stressz okozta hormonális változásokat, csökkenti a kortizol szintjét.
  • Bőr, haj és köröm egészsége: javítja a bőr regenerációját, támogatja a haj és köröm minőségét.
  • Fertőzések elleni védelem: antimikrobiális tulajdonságai révén segít a vírusok, baktériumok és gombák elleni védekezésben.
  • Allergiák csökkentése: mérsékli az allergiás reakciókat, támogatja az immunrendszer kiegyensúlyozott működését.

Ugye milyen ismerősek ezek a tulajdonságok a talajjavítás és növényápolás témaköréből, amiről már olyan sokszor írtam neked?

A huminsavak és fulvosavak hatékonyságát bizonyítja az is, hogy nálunk még Kormi cica is szívesebben iszik a cserépalátétekben összegyűlt Humin Gardenes vízből, mint a tiszta vizes edényből. Bizton állíthatom, hogy az állatok ösztönösen tudják, hogy mi a jó nekik.

Régen, amikor az emberiség még a tiszta patakok vizéből ivott, az a víz természetesen fulvósavban gazdag volt. Ez a víz akkoriban normálisnak számított, mivel olyan területeken folyt keresztül, ahol rengeteg szerves anyag (falevél, növényi maradvány) bomlott le. Ezek az anyagok a vízbe kerülve szolgálták az emberek és állatok egészségét.

  • Fulvosav: vízoldékony, így könnyen bejutott a patakokba és forrásvizekbe. Segített az ásványi anyagok oldásában és szállításában, ami gazdagította a vizet.
  • Huminsav: kisebb mennyiségben szintén jelen volt a vízben, támogatta a természetes méregtelenítési folyamatokat és hozzájárult a szervezet ásványianyag-egyensúlyának fenntartásához.

Az emberek és az állatok egészségéhez, jó közérzetéhez a természet mindig kiváló megoldásokat kínált. Ma már nem nagyon találkozunk tiszta patakvízzel, de van lehetőséged élvezni a fulvosavak és huminsavak előnyeit, akár a saját terményeid által is.

Közeledik a tavasz! Ha eddig nem konyha-kertészkedtél, de most eldöntötted, hogy megtanulod, belevágsz a vegyszermentes zöldségtermesztésbe, akkor segítségedre lesz a kedvező áron (2500 Ft) meghirdetett mentorprogram.

A konykakert gondozását épp úgy tanulni kell, mint bármi mást, ezért teljesen rendben van, ha először csak 1-2 ágyásban, vagy egy kisebb parcellában gondolkodsz, néhány salátával, paprikával… kipróbálva magad ezen a területen.

Jó hír hozzá, hogy szinte ugyanazokra az alapanyagokra lesz szükséged, mint a díszkert ápolásánál, csak még határozottabban a bio felé hajlítva.

És nem titok, hogy a Humin Gardennek ebben mekkora szerepe van.

 

Vágj bele a konyhakertészkedésbe: szerezz vele örömöt magadnak, és tápláld ízletes, egészséges terményekkel a családod!

Sikeres konyhakerti szezont kíván
Molnár Gábor Éva

Igazán csodás konyhakertet szeretnél, ezt ne hagyd ki

Pár hét és betoppan végérvényesen a tavaszi szezon:

Minden kertben gyógyír a fulvósav és a huminsav

Az idei év fő témája a talajgyógyítás, a talajélet helyreállításának metodikája. De mi a csudáért kell ezzel foglalkozni?

Olvasd el ezt a cikket IDE KATTINTVA, az Éva Kert oldalán!