A kertészek döntő többsége azt javasolja, hogy ültess fákat és sokféle növényt, hogy a kerted igazán diverz legyen, olyan ami a beporzó rovarok számára édenkert.
Aztán kimész a kertbe és nem jut eszedbe semmi...
Hoztam most néhány ötletet, hogy én milyen változtatásokat csináltam az elmúlt időszakban, hátha te is ihletet és bátorságot merítesz belőle akár egy nagyobb átalakításhoz is.
Gondoltam egy nagyot, és a hortenzia sövényemet, aminek sokan a csodájára jártak (és én is imádok) megritkítottam, és beültettem közé egy gránátalmát és egy kínai datolya fácskát (jujuba).
Új ötletek a kerted megújításához – dísz és haszon együtt
Bő 10 éve kezdődött el az a hullám, hogy mediterrán és itthon még egzotikusnak számító növényeket kezdtek a hazai kertekbe ültetni. Ma már országszerte szép nagy termő bokrok és fák nőttek ennek hála.
A saját kertembe olyan növényeket válogattam, amelyek jól tűrik az erős fagyokat és az aszályos szárazságot is a hagyományos gyümölcsfák mellé a szortiment bővítése céljából. Így esett a választásom a fekete berkenyére, a mézbogyóra és az indiánbanánra (Asimina triloba).
Korábban írtam már róla, hogy a kertünk arculata nagyjából 5 évente jelentősen megváltozik. A legutóbbi ilyen nagy váltás tavaly kezdődött az évelő virágoskert kialakításával. A mostani etapban arra fektettem a fő hangsúlyt, hogy olyan növényeket válogassak be, amelyek nem csak dekoratívak, hanem táplálékforrást jelentő haszonnövények is.
Az ültetőgödrökbe került Tribu szerves tárgya, Humin Garden granulátum és beöntöztem őket Smaragd Zn/Mn folyékony gyökereztetővel. A lombhullatóknak most nincs szükségük külön magnéziumra. Jövőre pedig majd kiderül, hogy szükséges-e valamit pótolni.
Sikeres őszi ültetést kíván
Molnár Gábor Éva kertészmérnök