Blog

Esstence Origo a termékeny talaj biztos alapja

2025.02.26 19:40
Esstence Origo a termékeny talaj biztos alapja

Noha a múlt heti zimankó egy kicsit arrébb tolta a kerti szezon kezdetét, semmi sincs elkésve! Ha előrelátó voltál, és mostanáig vártad, hogy a webáruház virtuális polcaira felkerüljön a talajoltáshoz szükséges Esstence Origo, jó hírem van.

Ahogy minden évben, február végén készül az első adag, hogy a gilisztahumusz 3 hónapos szavideje a teljes tavaszi szezont lefedje, és fel tudd használni mind. Idén március 3-án indulnak útnak az első Origo-s csomagok, így a héten már leadhatod a rendelésed a tavaszi alapanyagokra, és egy szállítási díjjal megkapsz mindent.

Miért kell a talajoltással foglalkozni?

Tavaly ősszel, november 13-án, még az őszi esőzések előtt ellátogattam 3 különböző minőségű szántóföldi parcellára. Ezeknek az a különlegessége, hogy az általam javasolt módszert alkalmazzák:

  • ➡️ a gilisztahumuszos talajoltást
  • 🍂 a szerves tápanyagozást és 
  • ♻️ a huminsavat

Kíváncsi voltam rá, hogy az ilyen nagyüzemi területek hogy birkóztak meg a tavalyi aszállyal.

A látvány megdöbbentő volt a vizsgált területeken:
🌱 Vízhiányos földben is lement a szúrópálca – ez 2 év tudatos talajkezelés eredménye igazán extrém körülmények között!
🏗️ Egy korábbi építési területen, ahol évekig csak törmelék volt a földben, 50-szeres dózissal kezelték a talajt gilisztahumusszal, szerves anyaggal és huminsavval kombinálva. Őszintén elámultam rajta, hogy a pálca szinte gond nélkül áthaladt ott, ahol korábban szinte betonkeménységű volt a föld.

Aszályos év elé nézünk, de mit tehetsz a kerted védelmében?

A Metnet 90 napos csapadéktérképe is arról tanúskodik, hogy komoly kihívásokkal indul ez az év is… Az ország egyes területein 50-100%-kal is elmaradt a csapadék mennyisége az ilyenkor megszokottól, ami komoly hiányt jelent a talajok vízháztartásában. Ráadásul az előrejelzések se kecsegtetnek azzal, hogy megfordul ez az aszályos tendencia.

Tervezem, hogy most tavasszal is visszamegyek és megnézem, hogy ez a kevéske téli csapadék, hogy hatott a megfigyelt talajok vízgazdálkodására.

Az égi áldás hiányában nem tehetsz más, mint hogy a saját kezedbe veszed a kerted talajának ápolását: megtöltöd élettel és szerves anyagokkal, amelyek képesek elraktározni a talajban az öntözés és az eső által biztosított vizet. Ha hagyod, hogy elfolyjon, elpárologjon állandó küzdelmet kell folytatnod az elemekkel! ☀️ 🌪️ 🌊 

Fontosnak tartom, hogy ne csak a saját kertemet mutogassam, hanem azt is, amit mások értek el a javasolt módszerrel, különböző kiinduló pontokról.

🤝 Csatlakozz a közös tanuláshoz!

Szeretném idén tavasszal a ti kertjeiteket is megnézni!
Ha legalább 2-3 éve használod az általam javasolt technológiát – Esstence gilisztahumusz oldatot, szerves anyag és huminsav kombinációját –, és szívesen megosztanád a tapasztalataidat akár egy rövid videóban is, jelezz vissza! Meglátogatlak, és együtt vonjuk le a tanulságokat a talajoltással és az Esstence Origoval kapcsolatban.

Töltsd fel a készleteidet a kerti szezon indulására most, hogy mielőbb teljes pompájában zöldellhessen a kerted!

Kellemes készülődést és jó munkát kíván
Molnár Gábor Éva kertészmérnök

Mi a különbség a gombabetegség és a kutyapisi foltok között?

Ugye téged már nem lelhet átverni egy ilyen légből kapott kommenttel?

Meddig lehet mesterségesen fenntartani a talaj működésének rendszerét?

Most így egy kicsit elszakadva a kertápolási szezontól, az olvasására váró könyvkupacból szemezgetve hoztam egy érdekes témát Neked.