(ha nem vagy kíváncsi a "körítésre", görgess a lap aljára a letöltő űrlaphoz!)
Folyamatos munkát ad, ha nem sikerül hathatósan kiírtani a pázsitból a pitypangot, madársóskát, muharféléket. De mit tehetsz ellenük?
Ha már szépen beállt az állomány, meg kell gondolnod mit vetsz be a gyomok ellen, hiszen könnyen rámehet az egész gyep!
Hogyan küzdhetsz a gyomok ellen?
Igen, ez egy térdre-rogyós piszok feladat, aminek nem szívesen áll neki senki. Viszont el kell, hogy keserítselek, a gyepben messze ez a leghatékonyabb és leginkább végleges megoldás.
A füvesített területen nem lehet totál gyomirtást végezni, hiszen azzal az állomány is tönkre menne. Ilyenkor mindneképp szelektív gyomirtót kell választanod a feladatra.
De...:
Sokszor hallom ügyfelektől, hogy ez se, meg az se vált be nekik. Aztán, amikor elkezdünk róla beszélgetni sorra buknak ki a hibák:
Mert a gyomirtózás nem úgy működik, hogy fogod a kannát, beleöntöd a szert és kilötykölöd, ahogy és amikor gondolod a kertedre.
A gyomirtózás tanulható, sőt meg is kell tanulni!
Ezért gyűjtöttem össze egy 14 oldalas összefoglalóba mindazt, amit a szelektív gyomirtásról tudnod kell. Az anyagból pontosan meg fogod tudni hogyan állítsd meg a madársóska és a muharfélék terjedését, és azt is hogyan állítsd helyre a talajélet egyensúlyát egy ilyen drasztikus vegyszeres beavatkozás után, hogy a kerted ékesítő növények ne sínylődjék meg a gyomirtást.
Az anyagban részletesen bemutatom:
Az összefoglalóhoz töltsd ki az alábbi űrlapot és mindjárt küldöm e-mailben!
Molnár Gábor Éva, a füvesasszony