A te szíved csücske nem a gyep, hanem az egész évben szép zöld (vagy ezüst) színben pompázó tujáid, örökzöldjeid inkább?
Biztosan bántaná a szemed, ha csak egy is hiányozna a sorból, tönkremenne.
Legyen az egy leylandi sövény, vagy akár különálló tiszafák, babérmeggyek, mindannyian ékei a kertnek.
Egész évben lombosak és kreatívan formázhatók, ezért minden ház körül jól tudnak mutatni.
Guta megütne azonnal, ha kiellene vágnod, ugye?
Ha nincs ilyen terved, akkor bizony gondoznod kell őket.
Sokan követik el a hibát, hogy igénytelen növényeknek tekintik az örökzöldeket, ezért csak vízzel kínálják, azaz agyba-főbe locsolják. Pedig a talajban, ahova ültetted véges az erő, azt is pótolnod kell időnként.
Ezért tavasszal és ősszel kötelező az örökzöldek alatt is pótolni a tápanyagokat.
Ha eddig ezt nem tetted, itt az ideje, hogy megbarátkozz a gondolattal.
Ősszel, ahogy megpihen a természet, az örökzöldek is vedlenek egy kicsit. Elhullajtják a megvénül leveleiket a belső részeken. Ha azonban sok levél hal el, csúnyán megkopaszodik a tuja és mint egy frissen nyírt yorki kutyusnak, csak az ágai végén lesz egy kis zöld pamacsa.
Csúnyán lekopaszodik, ami azért egy örökzöld esetén nem túl divatos.
3 éve hívott egy hölgy Balatonakarattyáról, hogy segítsek neki. A szép nagy számban lévő örökzöldjeivel valami nagyon nem stimmel, és ő inkább megtartaná őket, mint újra kezdené az ültetés tortúráját.
Látatlanban adni tanácsot nem egyszerű, de a kötelező és minden kertre vonatkozót neki is elmondtam az örökzöldek tápanyagozásáról, amit a blogon is bárki elolvashat.
Most évek múltán egy permetezési tanács kapcsán hívott újra és egy mondat megütötte a fülem a beszélgetésünk közben. Az, hogy öröm ránéznie A KERTJÉRE, mert minden örökzöld élettelteli, kicsattanó szépség.
Esetében közrejátszott a szerencse, hogy még időben felismerte, hogy itt bizony baj lesz, ha nem tesz valamit, de sokan már csak a félig elszáradt növények láttán kezdenek kapkodva megoldást keresni.
Ezzel szemben, aki időben kezdi a gondoskodást annak nem kell a tuja megmentésével foglalkoznia, hanem mindig örömét leli benne,mert mindig szépen díszlik az állomány a kertben.
Mit is jelent a gondoskodás?
- a tápanyagok és
- a víz pótlását, valamint
- a betegség és kártevők megelőzését.
Mindezt adja az örökzöldjeid számára az Örökzöld Rutin. (Jó, locsolnod azért még neked kell… ???? )
De azt hogyan kell helyesen csinálni, és hogyan kerülheted el a szarvashibákat a tuják és az örökzöldek öntözésénél? >> itt olvashatod el.
A Rutint évente legalább egyszer, de inkább kétszer el kell végezni, hogy az örökzöldek tápanyag raktárai és immunrendszere megerősödve várja a nyár és a tél kihívásait.
Kis Rutin csomagér >>> kattints ide!
Nagy Rrutin csomagért >>> kattins ide!
Ha nem akarsz több százezer forintért 2-3 évente újra parkosítani, itt az ideje gondoskodnod a növényeidről!
Egészséges, egész évben csodaszép örökzöldeket kíván:
Molnár Gábor Éva, a füvesasszony