Mikor jut eszünkbe egyáltalán, hogy kételkedjünk abban, hogy amit megvásároltunk, az lehet, hogy számunkra nem a legjobb termék és nem értünk van. Vagy eszünkbe jut e, hogy azok a termékek valójában minket szolgálnak?
Legtöbbször csak akkor kezdjük el keresni a miértekre a válaszokat, amikor már negatív tüneti jelek mutatkoznak akár rajtunk, akár a környezetünkben.
Én sem voltam ilyen „nagy okos” mindig, hanem akkor kezdem kutatni, keresni és mögé nézni a dolgoknak, amikor már sokadszorra ugyanazzal a problémával sebesültem a saját megépített kertjeimben. Mégpedig azzal, amikor a gyep megbetegszik. Mindig, minden évben valahol gond keletkezett valamelyik kertben. Amihez nyúlni tudtam akkor, az a kémiai növényvédelem volt.
És most?
Most a tápanyaghoz nyúlok, amikor a betegség megelőzésére törekszem. Mégpedig a szerves gyeptrágyához, talajjavítókhoz. Mert a mű dolgoktól megbetegedet talajunk nem tud védelmet adni a növényeinknek, a gyepnek sem. A szerves gyeptrágya gyógyítja a talajt, életet visz bele és ellátja tápanyaggal a gyepet is.
Közhely, de mégis igaz
Amikor az ember jó kondícióban van, a betegség nem tudja leteríteni. Amikor a gyep kiváló kondícióban van, a betegség nem tudja bántani. Tud küzdeni, van neki ereje hozzá. Ez a nagyapáink egyszerű bölcsessége miért csak most tudatosodod bennem?
Mert én is mesze kerestem a megoldást, mindig újabb és újabb csodaszer felfedezését remélve, és elfelejtettem a lába elé nézni és megkérdezni az anyaföldet, hogy mire van neki szüksége. Most is arra van neki szüksége, mint régen. Szervesanyag forrásra, neki ez a tápláléka. Ettől lesz teli élettel. Használjunk rendszeresen szerves tápanyagot! Soha nem lesz beteg többé a gyep.
Mikor használjunk növényvédőszereket
Amikor indokoltan ajánlott, amikor azonnal kell a blokkolás, a betegség tovaterjedésének megakadályozása. Amikor nincs idő várni arra, hogy majd meggyógyul a gyep saját erejéből, akkor igen is nyúljuk a kifejlesztett növényvédő-szerekhez, mert rövidíti a rehabilitációs időt és a gyógyulást. De ne reméljünk ettől többet.
2019. óta már létezik vegyszermentes kezelés gombabetegségre
Ebben a cikkben részletesen levan írva.Kattints ide!
Molnár Gábor Éva,a füvesasszony