Hogyan kell helyesen használni a Biofume füstpatront?
A kitúrt földet kislapáttal felszedjük a gyepről, majd helyén egy éles, kisméretű ásóval négyzet alakú léket vágunk a talajba.
Az ásónyi földet kiemeljük, majd ujjainkkal megtapogatjuk a talajban vájt lék oldalait keresve a járatot (ahol közlekedett a kis vakond).
Előfordulhat, hogy az első vakondtúrás feltárása után választanunk kell egy másikat. Ez abban az esetben ajánlatos, ha a megtalált járat közel van a földfelszínhez. Érdemes minél mélyebb járatot választani, mert az nagyobb valószínűséggel fő útvonala a vakondnak.
Általában két lyukat kell, hogy találjunk a túrás alatt. Ezt valamelyest egy kis locsolókannába töltött vízzel óvatosan tisztítsuk ki, nehogy a járat eltömve legyen egy kis földbeomlással!
A Biofume zárókupakját levéve úgy készüljünk a kanóc meggyújtására, hogy térdeljünk le a lyuk mellé, fordítsuk oldalra a műanyag házat (hogy ne lélegezzük be a füstöt), és a gyújtózsinór meggyújtása után azonnal azonnal helyezzük a járatba a füstölgő ricinus patront! Mindkét járatba egy-egy füstpatront kell elhelyezni.
A korábban kiemelt földléket helyezzük vissza a kiásott lyukba.
A füst átjárja majd a járatot, rárakódik annak falára, ami által majd három hónapig használatra alkalmatlan lesz a közlekedési útvonal.
Sajnos a járat a kert alatt továbbra is ott lesz, ami esetleg a későbbiekben másik vakond támadásnak ad utat, ezért inkább a megelőzésre kell jobban koncentrálnunk és érdemes a RadiVita permetezését a kertápolásba beiktatni, hogy a talajlakó rovarlárvákat minnél kisebb egyedszámban tartsunk a talajunkban.
Molnár Gábor Éva, füvesasszony