Károly a füvesítéssel küzdött meg. Az első kör még nem lett tökéletes, de egy kis iránymutatással szépen rendbe jött az állomány, és ma már egészséges gyep zöldell a kertben!
2024 tavaszán kezdtem bele a kertem gyepfelújításába, miután az őszi füvesítés sajnos nem hozta a várt eredményt. A területet először gyomirtottam, majd a nyár folyamán további két alkalommal is elvégeztem a kezelést. Nyár végén talajfertőtlenítés, szántás, rotációzás következett, majd a felső talajrétegbe kb. 5 cm vastagságban folyami homokot terítettem. Ezt követően TerraKur talajjavítót szórtam ki, és alaposan bedolgoztam a földbe, hogy lazítsam a talaj kötöttségét.
A talaj előkészítése után következett a föld egyengetése és hengerelése. Szeptember első hetében elvetettem a Barenbrug Resilient Blue fűmagot, majd kiszórtam egy adag huminsavat és őszi gyeptrágyát (DCM Grass Care). Az időjárás is kedvezett: egy háromhetes eső gondoskodott a megfelelő kelésről. Novemberben a gyep megkapta a gyeptrágya második felét is.
2025 februárjában azonban kissé elkeseredtem, mert a fűállomány ritkásnak tűnt, ráadásul mohásodás is megjelent.

Ekkor fordultam Évikéhez tanácsért. A mohásodást vastápsóval kezeltem, a ritkás részeket pedig felülvetéssel pótoltam. Március közepétől kéthetente permeteztem a gyepet Amalgerol és huminsav keverékével. Április végén három alkalommal, kéthetes periódusban Essence Origo kezelést is alkalmaztam.
A tavaszi gyeptrágya kiválasztásánál a Lupigrin mellett döntöttem, alacsonyabb nitrogéntartalma miatt.
Azóta heti két fűnyírást, valamint a kétheti Amalgerol- és huminsav-kezeléseket következetesen végzem.

Ezúton szeretném megköszönni Évikének a szakértő tanácsait és folyamatos támogatását! Az ő segítségével sikerült egy egészséges, dús gyepet kialakítanom, amire büszke vagyok.
Köszönettel: Peimli Karcsi