Ha foltosodik, sárgul a tujád, végezd el az Örökzöld rutint, hogy újra teljes pompájában ékesíthesse a kerted!
Kattints ide a rutinért!
Az örökzöldek esetében a magnézium hiány nagy problémát jelent. Magyarország talajai felvehető magnéziumban igen szegényes, a visszapótlásáról a legtöbb esetben nem történik gondoskodás amikor elültetésre kerülnek a növények, de utána sem.
Az elmúlt években egyre több helyen pusztult ki örökzöld növényállomány, mert a gondolkodás a gondoskodásra már nem terjed ki. Legtöbb esetben csak tüneti kezelés folyik, vagyis a levélzet gombabetegségét kezelik, de az igazi probléma nem kerül előtérbe, megoldásra.
Pedig ez lenne a legfontosabb és nem kellene rémisztő érzéssel a tujákat, örökzöldeket vizslatni, vajon életbe maradnak e, ha nem is díszítenek már semmit. Ugyanis legtöbb helyen a telek takarása miatt nézik el a kopaszodó, csúnya növényeket.És nem mernek belevágni egy újabb tujasor telepítésébe, mert félnek az újabb kudarctól.
Tünetek amiket látunk
A legyengült növények levelei magnéziumhiány esetében barnulnak, nagy mennyiségben hullnak, majd gombabetegséggel fertőződnek.És nem fordítva.
Ennek a történetnek az elkerülése érdekében még a fiatal tujákat minden évben érdemes jó erőnlétben tartani Fosfitex Mg –mal , aminek segítségével nagy mennyiségű gyökérállományt tudunk nevelni, amivel ellenállóvá táplálja magát.
A tű- és pikkelylevelű örökzöldek esetében lombtrágyázással nem sokra megyünk, mert a leveleket borító viaszrétegen nem, vagy csak nagyon kis mértékben szívódna fel a hatóanyag. Ezért gyökérzónába kell kijuttatnunk a Fosfitex magnéziumot, amihez én mindig öntök egy adagnyi folyékony humuszt.
10 Liter vízbe öntsünk 1,5 dl Fosfitex Mg és 2,5 -3 dl humuszt és azt osztjuk el 3-4 tujára, majd iszapoljuk be a gyökérzónába alaposan.
Molnár Gábor Éva, a füvesasszony